PA6 – Ertalon, Tecamid, Sustamid

PA6, Ertalon 6, Tecamid, Sustamid 6

Polyamid PA6 představuje kombinaci mechanické tuhosti, pevnosti, schopnosti tlumení a odolnosti vůči opotřebení. Vlastnosti, které jsou zde uvedené, zároveň s příznivými elektroizolačními vlastnostmi a dobrou odolností proti působení chemikálií, řadí polyamid PA6 do skupiny univerzálně použitelných materiálů v oblasti konstrukce i údržby. Barva je černá nebo přírodní (bílá).

  • Obchodní názvy: Ertalon, Tecamid, Sustamid

Výrobky z polyamidu PA6 - Ertalonu, Tacamidu a Sustamidu

PA66, Ertalon 66, Tecamid 66, Sustamid 66

Tento materiál má vyšší mechanickou tuhost, pevnost a odolnost vůči působení teploty a opotřebení, než má výše uvedený polyamid PA6. Mezi jeho specifické vlastnosti se rovněž řadí lepší odolnost proti tečení, ale pevnost v rázu a mechanické tlumící schopnosti jsou lehce sníženy. Materiál se hodí pro obrábění na automatických soustruzích. Barva je černá a přírodní – krémová.

  • Obchodní názvy: Ertalon 66, Tecamid 66, Sustamid 66

PA6G, Ertalon PLA, Tecast, Sustamid 6G

Materiál tohoto druhu litého nylonu se díky svým vlastnostem velmi blíží vlastnostem polyamidu PA66. Výrobní metoda, kterou je přímá polymerace ve formě, nám dává možnost výroby velkých tvarů i odlévání dle požadavků odběratele. Tento proces následně vyžaduje jen minimální obrábění.  Barva je černá a přírodní – slonovina.

  • Obchodní název: Ertalon PLA, Tecast, Sustamid 6G.

PA66-GF30, Ertalon 66GF30, Sustamid 66GF30

Tento nylon, který je vyztužený 30 procenty skleněných vláken, má ve srovnání s PA 66 zvýšenou tuhost, pevnost, odolnost proti tečení a rozměrovou stálost. Vyniká odolností proti opotřebení a disponuje tak vyššími maximálními provozními teplotami. Barva je černá.

  • Obchodní názvy: Ertalon 66GF30, Tecamid 66GF30, Sustamid 66GF30

PA 6XAU, Ertalon 6XAU

ERTALON® 6 XAU+ je tepelně stabilizovaný litý nylon 6 a vysoce krystalickou a velmi hustou vnitřní strukturou. Jeho technické vlastnosti jsou mnohem lepší než v případě běžně vytlačovaných či litých nylonů: vyniká odolností proti opotřebení a tečení, má lepší vlastnosti při tepelném stárnutí a vynikající obrobitelnost.
PA6G 6 XAU+ je velmi vhodný pro výrobu ložisek z jiných mechanických součástí vystavovaných námaze a pracujících při teplotách, které jsou vyšší než 60°C. Barva je černá.

  • Obchodní názvy: Ertalon 6XAU

PA6G LFX, Ertalon LFX , Tecast L

Možnosti použití nylonů rozšiřuje významným způsobem - například díky užitému koeficientu, který je snížený o 50% a má až 10× zlepšenou odolnost proti opotřebení. Barva je zelená.

  • Obchodní názvy: Ertalon LFX, Tecast L

PA12 - Polyamid 12 nebo Nylon 12

PA12 je efektivní elektrický izolátor se sníženou se sníženou citlivostí na vlhkost. Má dobrou odolnost proti rázům a velkému množství chemikálií. Pomocí plastifikátorů a výztuží jej lze značně upravovat. Ve srovnání s PA6 a PA66 má materiál PA12 nižší hustotu, bod tání a daleko nižší navlhavost. Vůči silným oxidujícím kyselinám není PA12 odolný. Barva je přírodní – slonovina.

PA 4.6, Ertalon 4.6, Sustamid 46

PA 4.6 se vyznačuje (ve srovnání s konvenčními nylony) stálou odolností vůči tečení v širokém teplotním rozmezí, vyšší tuhostí a velmi dobrou odolností proti stárnutí vlivem tepla. Těžiště využití materiálu PA 4.6 je proto situováno do oblasti vyšších teplot v rozmezí 80 – 150°C, kde nedostačují ostatní materiály jako je PA 6, PA 66, POM a PETP. Barva je červeno-hnědá.

  • Obchodní názvy: Ertalon 4.6, Sustamid 46

Polyamidy PA6, PA66, PA6G a další můžete zakoupit zde.Chcete vědět  více?
Volejte +420 572 593 841
anebo využijte kontaktní formulář

formular-polyamidy.PNG

Všechna pole jsou povinná