POM – Ertacetal, Tecaform, Sustarin

Kopolymery POM-C a homopolymery POM-H jsou čisté acetalové materiály. Acetalový homopolymer je méně odolný proti hydrolýze, působení silných zásad a tepelně oxidační degradaci, než acetalový kopolymer. Homopolymery se vyznačují vyšší tuhostí, tvrdostí, mechanickou pevností, odolností proti tečení a nižší tepelnou roztažností. Výhodou oproti acetalovým kopolymerům je lepší odolnost proti opotřebení.
ERTACETAL je velmi dobře obrabitelný na mechanických soustruzích a je vhodný pro výrobu přesných mechanických součástí. 

POM C , Ertacetal, Tecaform, Sustarin - Charakteristika materiálu

POM C – polyoxymetylen kopolymer je mnohostranně použitelný technický plast s vysokou tvarovou stálostí a pevností. Adhezní síly má nízké, díky čemuž má dobré kluzné vlastnosti. Mezi hlavní vlastnosti POM C patří – vysoká rázová houževnatost, vysoká pevnost v tahu, nízká nasákavost, vysoké protažení při tečení a vyšší odolnost vůči hydrolýze v porovnání s POM H. Díky své vynikající třískové obrobitelnosti je POM C nejoblíbenějším materiálem s tvořením krátkých třísek pro výrobu rozměrově a tvarově stálých konstrukčních a kluzných součástí. 

  • POM C se prodává pod obchodnímy názvy: Ertacetal C, Tecaform AH, Sustarin C

POM_bily.jpgCharakteristika POM H, Ertacetal, Tecaform, Sustarin

POM H neboli polyoxymetylen homopolymer je svými vlastnostmi podobný POM C – kopolymer. Tento materiál má lepší mechanické vlastnosti než POM C, a to především co se týče pevnosti v tlaku a tahu. Modul pružnosti vykazuje vyšší hodnoty a součinitel délkové tepelné roztažnosti je nižší. Materiál se vyznačuje zvýšenou odolností proti oděru.

  • POM H se prodává pod obchodnímy názvy: Ertacetal H, Tecaform AD, Sustarin H

Polyamidy POM C a POM H můžete zakoupit zde.Chcete vědět  více?
Volejte +420 572 593 841
anebo využijte kontaktní formulář

formular-polyamidy.PNG

Všechna pole jsou povinná